GRU 2016

Wigilia 2016 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

ddps-wigilia-2016W dniu 17 grudnia 2016 roku (sobota) o godzinie 12.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie, jak co roku odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych oraz pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej, działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie.

Wigilia 2016

w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

ddps-wigilia-2016Dlaczego jest święto …

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

W dniu 17 grudnia 2016r. (sobota) o godzinie 12.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie, jak co roku odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych oraz pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej, działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie.

Na spotkanie opłatkowe zostali zaproszeni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Iławie, dyrektor DPS Marek Kaucz, Pan Andrzej Pankowski, przedstawiciel Urzędu Miasta Iławy, nie zabrakło również pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tradycyjny opłatek został poprzedzony czytaniem fragmentów Pisma Świętego, które czytała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Irena Kasprzycka.

Wśród gości zaproszonych był proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Brata Alberta - ks. kan. Marian Florek, który poprowadził modlitwę, złożył życzenia świąteczne oraz udzielił błogosławieństwa Bożego wszystkim, którzy przybyli na spotkanie opłatkowe.

Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń pensjonariusze dziennego domu wystąpili z wierszami świątecznymi oraz została zaśpiewana kolęda dla nieobecnych (wszystkich zmarłych).

Podczas spotkania czas umilali nam Pani Agnieszka Wartak i Michał Kargul - organista z Parafii Rzymskokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Iławie.

W spotkaniu opłatkowym wzięło udział około 110 osób.