MAR 2022

Uroczystość "Ukraina nie jest sama"

Burmistrz Miasta Iława Dawid Kopaczewski wraz z Proboszczem Parafii p.w. św. Jana Apostoła księdzem protojerejem  Jarosławem Gościńskim zapraszają na uroczystość „Ukraina nie jest sama", która odbędzie się 5 marca o godz. 16:00 na placu przed ratuszem. Iława jest solidarna z Ukrainą!
W programie m.in.:
· Minuta ciszy dla uczczenia poległych bohaterów, którzy zginęli, broniąc swojej ojczyzny.
· Hymn Polski i Hymn Ukrainy – podczas hymnów wciągnięcie ukraińskiej flagi na maszt
· Przemowa Burmistrza Miasta Iławy Dawida Kopaczewskiego
· Przemowa Księdza Proboszcza Jarosława Gościńskiego oraz odczytanie wiersza T. Szewczenki przez Oksanę Ariichuk

· Podczas uroczystości będą rozdawane wstążeczki, oraz kotyliony w barwach ojczystych Ukrainy. Zachęcamy do zabrania ze sobą flag Polski i Ukrainy. Pokażmy naszym sąsiadom zza wschodniej granicy, że jesteśmy z nimi.