03
STY 2017

Mopsikowe Jasełka

wigilia mopsik2016W dniu 21 grudnia 2016 roku podopieczni Świetlicy Środowiskowej Mopsik i Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej wystąpili w przedstawieniu bożonarodzeniowym.

Następnie prawie 70 dzieci, młodzieży i dorosłych zasiadło przy wigilijnym stole, a Św. Mikołaj i śnieżynki obdarowali wszystkich paczkami oraz maskotkami.

     Młodzi aktorzy wcielili się w tradycyjne postacie Maryi, Józefa, trzech mędrców oraz pasterzy i aniołów, a narrator pięknie zapowiadał kolejne odsłony. Nie zabrakło także kolęd wykonanych przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i gitary. Wystrój, dekoracje, stroje oraz oświetlenie młodzież wykonała wspólnie z wychowawcami: Mariuszem Brzozowskim, Anną Kostyk, Agnieszką Kaniewską i Anną Zielińską, którzy również wyreżyserowali przedstawienie.

Wśród oklaskującej aktorów publiczności, znalazł się burmistrz Adam Żyliński, proboszcz Parafii p.w. Przemienienia pańskiego w Iławie o. Jacek Leśniarek OMI oraz dyrektor MOPS Irena Kasprzycka, kierownicy działów Danuta Nastaj, Grażyna Kemska, Maria Jabłońska, a także główna księgowa Cecylia Józefowicz i psycholog Małgorzata Nierzwicka.

Następnie uczestnicy zasiedli do wigilii składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne, a o podniebienia uczestników zadbała Irena Cichocka i Ewa Zakrzewska przygotowując pyszne tradycyjne potrawy.

     Po gromko oklaskiwanej premierze mopsikowych jasełek oraz pochwałach burmistrza i dyrektor MOPS, młodzież wraz z wychowawcami postanowili zaprezentować się szerszej publiczności występując kolejno w czterech przedstawieniach zorganizowanych tuż przed świętem trzech króli. Prawie 70-osobowa wielopokoleniowa publiczność za każdym razem nagradzała teatralnych adeptów z Mopsika brawami i słodyczami.

Z zaproszenia najpierw skorzystały dzieci z Niepublicznego Bajkowego Przedszkola w Magicznym Domu, potem grupa kangurków i motylków z Przedszkola Miejskiego nr 3, a następnie pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej i członkowie iławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Na scenie emocji nie brakowało, a przesłanie wzajemnej pomocy, życzliwości i radości trafiło nie tylko do serc widzów lecz także do występujących.

 

Foto: Mariusz Brzozowski, Anna Kostyk, Marta Janulewicz