07
MAJ 2014

Spotkali premiera

mkis-mopsikDelegacja Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie uczestniczyła w Pikniku Rodzinnym z okazji obchodów 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, który odbył się 1 maja na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu.

 

     Młodzi ludzie uczestniczyli w koncertach, zabawach i pokazach, a także zdobywali punkty w namiocie edukacyjnym, gdzie można było wziąć udział w ciekawych doświadczeniach chemicznych i fizycznych. Nie zabrakło nauki podstaw udzielania pierwszej pomocy z użyciem fantomu oraz strefy sportowo-rekreacyjnej. Warto wspomnieć o torze ruchu drogowego, licznych stoiskach ze swojskim jedzeniem oraz koncercie Majki Jeżowskiej.

Jednak największą atrakcją dla 7-osobowej ekipy z Iławy było spotkanie premiera Donalda Tuska, który tego dnia odwiedził mieszkańców Elbląga. Impreza miała na celu także prezentację instytucji, szkół, oddziałów przedszkolnych i organizacji pozarządowych, które rozwinęły skrzydła dzięki dotacjom ze środków unijnych.

 

Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć z obiektywu Mariusza Brzozowskiego