22
LIP 2010

Pomoc dla całej rodziny – III edycja projektu MOPS w Iławie

 kapital150.jpgunia150.jpg

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

     Realizację III edycji projektu systemowego pt. „Masz Okazję – Pomóż Sobie” rozpoczął iławski Ośrodek Pomocy Społecznej. Na podstawie doświadczeń z lat ubiegłych, opinii naszych klientów, a także analizy sytuacji potencjalnych uczestników i uczestniczek projektu wprowadziliśmy do tegorocznej edycji kilka nowatorskich rozwiązań.

      Pierwszym z nich są Asystenci rodzinni, którzy przez okres 6 miesięcy będą odwiedzać wytypowane rodziny z problemami życiowymi i pełnić swoistą rolę „aniołów stróży”. Asystenci będą wspólnie z rodzinami rozwiązywali codzienne problemy, pomagali podopiecznym w przezwyciężeniu obaw i motywowali do codziennych działań.

      Drugą nowością w projekcie jest zapewnienie opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym opieki na czas udziału rodzica w projekcie. MOPS w Iławie zorganizuje dla części dzieci opiekę na terenie iławskich przedszkoli prywatnych finansując ich pobyt przez okres 6 miesięcy.
     
     Opieka radcy prawnego to trzeci pomysł w tegorocznym projekcie, co ciekawe został on zgłoszony przez samych podopiecznych ośrodka, którzy zdecydowali, iż pomoc tego rodzaju pomoże im w codziennym życiu. W ramach zajęć uczestnicy i uczestniczki projektu zapoznają się z: prawem cywilnym, prawem rodzinnym i prawem pracy.


III edycja projektu „Masz Okazję – Pomóż Sobie”

Wartość projektu: 408 107,00 zł

Liczba osób objętych wsparciem: 109

Okres realizacji: 01.01.2010 – 31.12.2010.
 


 


logo 7.1.1_193.gif

pihz.gif

 

 

 

 

    ISO 9001