21
LUT 2019

Z natury do rynku pracy

projekt folm

Bank Żywności w Olsztynie rozpoczął realizację międzynarodowego projektu aktywizacyjnego, skierowanego do młodych osób z Warmii i Mazur w wieku 20-29 lat, które nie uczą się, nie pracują i nie są w trakcie żadnych praktyk aktywizacyjnych.

Przez najbliższe 3 lata organizacja będzie realizowała projekt o nazwie:

 

FOLM - From Outdoors Learning to Labour Market (Z natury do rynku pracy)

 

Aktywizacja uczestników projektów będzie się odbywała za pomocą metody, która została opracowana na Uniwersytecie w Edynburgu - Outdoor Learning, czyli szkolenia w kontakcie z naturą. Z tej formy edukacji korzystają skutecznie od 15 lat Irlandczycy, a od niedawna metodę wdrożył również rząd hiszpańskiej Kantabrii.

 

Cel projektu: WŁĄCZENIE W RYNEK PRACY I PROFESJONALNY ROZWÓJ OSOBISTY.

Uczestnicy projektu będą mieli dostęp do wirtualnej platformy, która została w taki sposób zaprojektowana i wymyślona, aby pomóc NEETs w szkoleniu, doradztwie i wsparciu technicznym.

Celem projektu jest określenie potrzeb i umiejętności uczestników, aby zachęcić i ułatwić im wejście na rynek pracy poprzez kontynuację edukacji lub szkoleń w danym zakresie, dopasowanie ich umiejętności do potrzeb rynku pracy.

 

Beneficjenci projektu:

FOLM przyniesie korzyści prawie tysiącom bezrobotnych młodych Europejczyków. Ci młodzi NEETS (którzy obecnie nie studiują, ani nie pracują, w wieku 20 – 29 lat, zamieszkujący na terenie Warmii i Mazur) zostaną zintegrowani poprzez innowacyjny system nauczania, opracowany przez Uniwersytet w Edynburgu i irlandzką organizację Venture Trust.

Aktywizacja tą metodą pomoże uczestnikom projektu wykorzystać ich umiejętności w poszukiwaniu zatrudnienia i podejmowania przyszłych decyzji zawodowych. Ponadto uczestnicy projektu otrzymają indywidualne porady i uwagi, które będą przydatne przy poszukiwaniu pracy.

 

Po więcej informacji zapraszamy również na stronę: www.folmweb.com/pl

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z pracownikiem socjalnym tutejszego Ośrodka – Agnieszką Łapińską (budynek MOPS w Iławie przy ul. Grunwaldzkiej 6a, pokój 102, I piętro, tel. 89 649 97 25, email: agnieszka@mops.ilawa.pl).