KWI 2012

Warmia Mazury Senior Games 2012

wm_logoPOLITYKA SPOŁECZNA

Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w sprawie organizacji międzynarodowych zawodów Warmia Mazury Senior Games 2012.

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wspólnie z samorządami miast Olsztyna, Iławy oraz Lidzbarka Warmińskiego organizuje międzynarodowe zawody Warmia Mazury Senior Games 2012, które odbędą się na Warmii i Mazurach w terminie 10-16 września br.

Województwo warmińsko-mazurskie to pierwszy region w Polsce, który proponuje konkretną ofertę sportową dla osób aktywnych w wieku 50+. Turniej jest odpowiedzią na inicjatywę Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej o ustanowieniu w 2012 roku Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Warmia Mazury Senior Games 2012 to kontynuacja sportowych zmagań, które odbyły się w 2009 roku w holenderskim regionie Zeeland. W turnieju wzięło wówczas udział ponad 2 tys. zawodników z całego świata.

Celem powyższego przedsięwzięcia jest integracja osób aktywnych, poprzez upowszechnianie kultury fizycznej oraz zachęcanie do uprawiania różnych dyscyplin sportowych niezależnie od wieku.

Uczestnicy polskiej edycji zawodów będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz współzawodniczyć w 11 dyscyplinach sportowych, tj.: lekka atletyka, badminton, żeglarstwo, pływanie, piłka siatkowa halowa, siatkówka plażowa, tenis stołowy, piłka nożna, brydż sportowy, tenis oraz golf. Zmagania odbędą się w najnowocześniejszych obiektach sportowych spełniających europejskie standardy, znajdujących się w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie oraz Naterkach k/Olsztyna. Warunkiem uczestnictwa w tych zawodach jest ukończenie 50 roku życia.

Szacuje się, że w zawodach weźmie udział około tysiąca zawodników, którzy przyjadą z osobami towarzyszącymi, dla których organizatorzy zaplanowali szereg ciekawych wydarzeń i spotkań kulturalno – rozrywkowych towarzyszących tym wielkim, sportowym zmaganiom.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju znajdują się na stronie internetowej: www.seniorgames2012.pl.

Źródło: Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej